Jsem blíženec a shazuju na tohle znamení všechnu vinu za to, že hrozně rychle dokážu měnit názory a postoje. Často je to docela na škodu, lidi si potom říkají, jestli jsem normální, že si myslím úplně něco jiného než jsem si myslela minulý týden. Ale já to zkrátka tak mám :) To znamená, že to, co dnes napíšu se může klidně za pár dní změnit. Ale doufám, že se to nestane.
K napsání článku mě popostrčil článek od Markéty z Eat&Run&Love. Napsala článek o jejím postoji k fitness a já mám potřebu taky vyrukovat s mým názorem :D
Řeknu to, co nerada přiznávám a stydím se za to, ale jsem ovce, věřím názoru ostatních a dělám, co je in. Nelíbí se mi to, ale nějak intuitivně se mi to stále stává. Ale! Čím starší jsem, tím více vlastních názorů mám, tím více věřím sama sobě a ne ostatním a jsem za to moc ráda. A tak samozřejmě i já, když jsem se začínala více zajímat o cvičení a zdravý životní styl, věřila jsem všemu, co mi kdo nakukal a nepřemýšlela nad tím, jestli to tak chci dělat, ale dělala jsem to, protože prý to je správné.
A ano, pomalu sama přicházím na to, že mi to nemusí vyhovovat. Že sice všichni tvrdí, že maso je nejlepší zdroj bílkoviny, ale já ho nejím a vyhovuje mi to a chci to tak mít. Moje malé osobní vítězství, udělala jsem to, protože já jsem chtěla a nekoukala jsem na to, co kdo řekl.
A také jsem na facebooku četla, že Zumba je jenom poskakování, které nám nic nedá. A kolikrát jsem si potom říkala: 'Radši půjdu do posilovny, Zumba mi svaly neudělá.' Ach jo, o co já se ty hodiny obírala. Přesně jak píše Markéta, koukala jsem na to, jestli mi tenhle sval povyrostl nebo ne a dělala jsem někdy i to, co mě nebavilo. A ano, vím, že se říká, že pro úspěch někdy musíme dělat i to, co nás nebaví. Ale já to zrovna ve cvičení takhle nechci. Teď dělám to, co mě baví a mám neuvěřitelnou radost když si naložím na činku víc nebo když mě nohy bolí tak, že si nemůžu sednout na postel. A samozřejmě si zkrátka neodpustím kouknout se každý den do zrcadla, jestli něco roste :D Z toho mám taky neuvěřitelnou radost, ať se jedná o jakýkoliv progress, jsem prostě nadšená!
Zastávám názor, že každý pohyb, i ten který nám podle někoho nic nedá, nám určitým způsobem něco dává. Jakousi vnitřní sílu, radost ze sebe samotného. Zkrátka už jen to, že místo válení se na gauči třeba jen jdeme na procházku je super věc! Jakýkoliv pohyb je lepší než nic nedělání, to si myslím já! A nedá se jednoznačně říct, že nám nějaký pohyb něco dá a nějaký pohyb ne. Všechno má něco do sebe. Každý by si měl vyzkoušet sám na sobě to, co mu vyhovuje a co ho baví a poté to dělat. Je to vaše tělo, ne někoho jiného a i když ten někdo má dobré rady, musíte si to vyzkoušet jen a jen vy a zvážit, jestli je to pro vás dobré nebo ne.
A ano, dělejte to, co vás baví, jen potom budete v životě šťastní! :)
Žádné komentáře:
Okomentovat